Podstawy terapii manualnej

Terapia manualna jest gałęzią fizjoterapii, która wykorzystuje starannie dobrane chwyty i sposoby ułożenia pacjenta, aby pozytywnie wpłynąć na jego układ ruchu. Głównym celem terapii manualnej jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i przywrócenie normalnej ruchomości. Tego rodzaju fizjoterapia wymaga bardzo dobrych zdolności palpacyjnych i umiejętności pracy z tkankami pacjenta.

Nie da się ich nabyć inaczej niż podczas profesjonalnego szkolenia. Jeżeli potrzebny Ci sprawdzony kurs masażu Poznań lub w innym mieście – doskonale trafiłeś. Oferujemy szkolenie pod okiem doświadczonych instruktorów, dzięki którym poznasz techniki terapii manualnej i zdobędziesz wiedzę konieczną do ich prawidłowego stosowania.

Na czym polega terapia manualna?

Terapia manualna służy zniwelowaniu bólu i usprawnieniu układu ruchu. Fizjoterapeuta bada i diagnozuje pacjenta, odnajdując źródło jego problemów, a następne pracuje z wyznaczonymi tkankami, uciskając je. Często przeprowadza także testy siły mięśniowej. Różne metody pozwalają na dotarcie do newralgicznych punktów i poprawienie ich stanu.

W przypadku tego rodzaju terapii wyróżniamy trzy podstawowe techniki pracy fizjoterapeutów: mobilizacje, manipulacje i trakcje. Wszystkie opierają się na odpowiednim zastosowaniu chwytów, ucisków i położenia ciała pacjenta. Kluczem ich skuteczności jest prawidłowe wykonanie, a nie siła fizyczna.

Terapia manualna – działanie i korzyści dla zdrowia

Terapia manualna służy wspomaganiu leczenia narządu ruchu. Nierzadko wraz z nią stosowane są techniki oscylacji, które znacząco usprawniają i wspomagają proces terapeutyczny. Prawidłowo zastosowane metody manualne pozwalają:

  • zniwelować bolesność,
  • zmniejszyć napięcie mięśni,
  • zwiększyć elastyczność i ruchomość stawów,
  • poprawić zakres ruchu,
  • zmniejszyć stan zapalny w tkankach.

Terapię manualną poleca się w szczególności osobom, które zmagają się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, zespołami bólowymi oraz migrenami. Fizjoterapia doskonale wspomaga proces przywracania sprawności po wypadkach, kontuzjach i przeciążeniach.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania podstaw terapii manualnej?

 

Znajomość technik i chwytów stosowanych w terapii manualnej pozwala doskonale zrozumieć pracę więzadeł, mięśni i innych podskórnych tkanek. Ta wiedza przydaje się nie tylko, gdy wykonujemy terapie i mobilizacje, ale też masaż tkanek głębokich czy nawet klasyczny.

Terapia manualna jest jedną z najbardziej uniwersalnych metod fizjoterapii, znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się ból i ograniczenie ruchomości. Przyspiesza regenerację i w krótkim czasie poprawia funkcjonowanie całego narządu ruchu. Jej skuteczność rehabilitacyjna jest nieoceniona.v

Kurs podstaw terapii manualnej – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs podstaw terapii manualnej w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Po ukończeniu naszego kursu uczestnik potrafi zbadać i zdiagnozować pacjenta, dobrać odpowiednie metody terapeutyczne, w prawidłowy sposób posługiwać się technikami terapii manualnych, a także zastosować techniki oscylacji, które je wspierają.

Kurs masażu Warszawa gwarantuje nabycie umiejętności pożądanych w zawodzie fizjoterapeuty, masażysty czy też rehabilitanta. Ukończone szkolenie potwierdza międzynarodowy certyfikat, umożliwiający działanie na terenie każdego kraju Unii Europejskiej.

 

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs podstaw terapii manualnej:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis