Kurs masażu pałeczkami bambusowymi

Profesjonalny kurs masażu to doskonała okazja do zdobycia wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Masaż pałeczkami bambusowymi wykazuje silne działanie relaksacyjne – doskonale nadaje się dla osób, które borykają się z przewlekłym stresem i potrzebują głębokiego odprężenia. Jednocześnie ma właściwości lecznicze i pozytywnie wpływa na ogólną kondycję całego organizmu.

Kurs masażu Warszawa oraz w innych miastach to propozycja dla każdego, kto chce zwiększać swoje kompetencje i oferować klientom najlepsze usługi. Każdy uczestnik podczas zajęć ma możliwość poznania technik masażu pałeczkami, a także uzyskania wiedzy o zaleceniach i przeciwwskazaniach do jego stosowania.

Na czym polega masaż pałeczkami bambusowymi?

Fundamentem tego rodzaju masażu jest uciskanie wybranych punktów na ciele, celem ich głębokiego rozluźnienia. Podczas pracy masażysta wykorzystuje miotełki i pałeczki bambusowe, którym ta forma terapii zawdzięcza swój wyjątkowy charakter.

Pocieranie, rolowanie i uciskanie ciała bambusem pozwala dotrzeć do tkanek głębokich na niemal całym ciele. Masaż rozpoczyna się od stóp i łydek, stopniowo przenosząc się w górę aż po kark oraz głowę. Następnie masażysta powtarza ruchy w przeciwnym kierunku. Masowane są również przestrzenie między żebrami oraz palcami dłoni i stóp, a także mięśnie twarzy.

Wielkość i średnica bambusowych pałeczek są odpowiednio dobierane do danego obszaru, co pozwala na dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca. Bezpośrednio przed oraz po masażu bambusem ma miejsce delikatny masaż ręczny, który w pierwszej kolejności przygotowuje tkanki do całej procedury, a następnie je wycisza i uspokaja.

Masaż pałeczkami bambusowymi – jego działanie i korzyści dla zdrowia

 

Forma terapii, jaką jest masaż bambusami, oferuje naprawdę wiele korzyści. Świetnie sprawdza się u osób, które są zestresowane, przemęczone czy zwyczajnie nie czują się dobrze. Terapia pobudza regenerację całego organizmu, a przy tym:

  • znacząco zmniejsza napięcie mięśni, prowadząc do ogólnego odprężenia, a także zniwelowania bólu pleców, kończyn czy głowy,
  • poprawia krążenie krwi i dotlenia całe ciało, zapewniając zastrzyk energii i doskonałe samopoczucie psychiczne,
  • działa drenująco, dzięki czemu usprawnia przepływ limfy, redukuje cellulit i obrzęki, jednocześnie modelując sylwetkę.

Przeciwwskazania do tego rodzaju masażu są podobne jak przy innych zabiegach fizjoterapeutycznych – uszkodzenia skóry i aktywne choroby dermatologiczne, niektóre nowotwory, stany zapalne oraz ciąża.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu pałeczkami bambusowymi?

Zastosowanie bambusa w fizjoterapii nie jest przypadkowe, ponieważ posiada on właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i hipoalergiczne. Posługiwanie się bambusami jest skuteczne, a przy tym wygodne dla osoby masującej – pałeczki są lekkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe.

Kurs pozwala uzyskać wiedzę na temat technik, efektów i wskazań do masażu pałeczkami, a także zdobyć praktyczną umiejętność wykonywania go w prawidłowy sposób. Masaż bambusowymi pałeczkami jest polecany bardzo wielu osobom – niweluje stres i obciążenie psychiczne, łagodzi napięciowe bóle głowy i rozluźnia nawet najbardziej spięte mięśnie. Zdecydowanie warto mieć go w swojej ofercie.

Kurs masażu pałeczkami bambusowymi – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs pałeczkami bambusowymi w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Każdy program szkolenia w naszym centrum jest innowacyjny i oparty o najskuteczniejsze techniki edukacyjne, umożliwiające bardzo dobre opanowanie umiejętności w krótkim czasie. Zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu każdy uczestnik ma szansę maksymalnego wykorzystania potencjału kursu i stania się profesjonalistą w danej dziedzinie.

Odbywając kurs masażu Poznań bądź w innym mieście, uzyskuje się wiedzę i kompetencje niezbędne w codziennej pracy. Dodatkowe materiały online dostępne są nie tylko przez czas trwania kursu, ale również po zakończeniu szkolenia. Dostępne bez limitów materiały w wersji elektronicznej zapewniają możliwość sprawdzenia informacji na temat masażu pałeczkami bambusowymi w dowolnym momencie. Oferowane przez nas zajęcia można także bezpłatnie powtarzać.

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje międzynarodowy certyfikat, który potwierdza zdobyte kompetencje i umożliwia pracę na terenie Unii Europejskiej.

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis