Kurs aromaterapii

Aromaterapia jest formą medycyny alternatywnej, wykorzystującą moc olejków eterycznych, kadzideł i innych substancji o intensywnym zapachu do oddziaływania na stan psychiczny, emocje oraz zdrowie fizyczne. Zakłada, że wpływając na zmysł węchu, może wpływać na cały organizm. Historia aromaterapii sięga czasów starożytnych – już wtedy znano i doceniano potężny wpływ zapachów na samopoczucie człowieka.

Interesuje Cię wartościowy kurs masażu Poznań, który da możliwość poznania potencjału olejków eterycznych w leczeniu dolegliwości różnego rodzaju? Koniecznie sprawdź naszą ofertę. Prowadzone w naszym Centrum szkolenia obejmują zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne metody terapeutyczne. Każdy ukończony kurs potwierdzamy międzynarodowym certyfikatem, uprawniającym do pracy w krajach Unii Europejskiej.

Na czym polega aromaterapia?

Zmysł powonienia jest uznawany za wielokrotnie silniejszy od pozostałych. Zapachy docierają do mózgu niezwykle szybko, dzięki czemu mogą w krótkim czasie wpłynąć na organizm człowieka. Ten fakt wykorzystuje właśnie aromaterapia. W ramach niej przeprowadzane są zarówno lecznicze inhalacje, jak i masaż aromaterapeutyczny.

Masaże pozwalają wykorzystać potencjał aromaterapii dwojako – pobudzając receptory węchowe oraz umożliwiając wniknięcie w skórę składników zawartych w olejkach eterycznych. Masażysta w trakcie zabiegu wykonuje ruchy rozcierające i uciskające, które pobudzają do pracy układ krwionośny oraz limfatyczny. Poprawia się dzięki temu dotlenienie komórek, a olejki mają możliwość przeniknięcia nawet do głęboko położonych tkanek.

Spośród kilkudziesięciu znanych olejów eterycznych jedynie kilkanaście nadaje się do aromaterapii. Poszczególne zapachy mają różne właściwości, dlatego tak istotne jest, by osoba masująca potrafiła prawidłowo dobrać produkty do potrzeb i oczekiwań klienta. Tę wiedzę można nabyć w trakcie naszego szkolenia. Warto także pamiętać, że każdy zabieg powinien być poprzedzony wywiadem oraz próbą uczuleniową, celem wykluczenia przeciwwskazań do jego wykonania.

Aromaterapia i olejki eteryczne – działanie i korzyści dla zdrowia

Głównymi wskazaniami do leczenia aromaterapią są problemy emocjonalne i obniżone samopoczucie, wynikające z przemęczenia, napięcie nerwowe, bóle głowy oraz silnie spięte mięśnie, problemy dermatologiczne, a także zaburzenia układu nerwowego. Olejki eteryczne pomagają również przy chorobach cywilizacyjnych, takich jak otyłość, nieprawidłowa praca serca czy nerwica. Relaksującą i wyciszającą moc zapachów wykorzystuje się także wspomagająco przy specjalistycznych terapiach medycznych.

Spektrum działania olejków jest bardzo szerokie. Doskonale wspomagają leczenie chorób układu oddechowego, reumatyzmu oraz bezsenności. Sprawdzają się również u osób zmagających się z bolesnymi miesiączkami, problemami żołądkowymi, cellulitem i przewlekłym stresem. Zabiegi z ich wykorzystaniem wyciszają negatywne emocje, jednocześnie pobudzając do działania. Masaż aromaterapeutyczny jest głęboko relaksujący i odprężający.

Warto pamiętać, że do mieszanki wykorzystywanej przy masażu dodaje się jedynie kilka kropel olejków eterycznych. Bazę stanowią oleje dobierane pod rodzaj i potrzeby skóry konkretnego klienta. Najczęściej są to:

  • olej z nasion winogron – sprawdza się w przypadku skóry normalnej, którą wygładza i uelastycznia. Nie zatyka porów, dzięki czemu można go stosować także przy skłonnościach do przetłuszczania,
  • olej z awokado – dobrze działa na skórę suchą, natłuszcza ją i wyraźnie zmiękcza,
  • olej jojoba – najbardziej uniwersalny, współgra z każdym typem skóry, skutecznie odżywia i wygładza,
  • olej ze słodkich migdałów – polecany do skóry dojrzałej oraz suchej, wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i regenerujące.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania aromaterapii?

Aromaterapia jest naprawdę interesującą formą leczniczego działania na ludzki organizm. Jej poprawne i skuteczne zastosowanie jest bardzo cenną umiejętnością, którą można wykorzystać do założenia własnej działalności lub podczas pracy w placówce odnowy biologicznej bądź SPA. Ponadto wiedza na temat działania poszczególnych zapachów może okazać się przydatna nawet w domowym zaciszu – do leczenia bólu, objawów przeziębienia czy skurczów miesiączkowych.

Warto także wspomnieć, że wykorzystanie podczas zabiegów olejków o miłych aromatach często jest przyjemnością nie tylko dla klienta, ale i jego terapeuty. Z dobroczynnego działania unoszących się w powietrzu zapachów korzystają obie osoby.

Kurs aromaterapii – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs aromaterapii w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Trudno znaleźć lepszy sposób na poszerzenie swoich umiejętności i kompetencji zawodowych niż udział w profesjonalnym szkoleniu. W trakcie trwania kursu każdy uczestnik poznaje podstawy anatomii, niezbędne do skutecznego przeprowadzania zabiegów, a także zasady dotyczące właściwego stosowania aromaterapii w leczeniu poszczególnych fizycznych i psychicznych dolegliwości.

Nasz kurs masażu Warszawa obejmuje teoretyczne i praktyczne przygotowanie do przeprowadzania zabiegów aromaterapeutycznych pod okiem doświadczonych instruktorów. Oferujemy także bezpłatne zakwaterowanie na czas szkolenia, nielimitowany dostęp do wirtualnych materiałów szkoleniowych oraz dożywotnią możliwość darmowego powtarzania zajęć.

 

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs aromaterapii:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis