Kurs masażu balijskiego

Masaż balijski jest holistycznym rytuałem, mającym na celu odprężenie ciała i przywrócenie duchowej równowagi. Stanowi połączenie aromaterapii, akupresury i refleksologii. Wykorzystywane podczas niego techniki są jednocześnie intensywne i kojące. Nic więc dziwnego, że masaż balijski coraz częściej gości w ofertach gabinetów kosmetologicznych i salonów SPA.

Szkolenie z masażu balijskiego to doskonały sposób na poszerzenie swoich kompetencji. Nasz kurs masażu Poznań zapewnia niezbędną wiedzę teoretyczną i przeszkolenie praktyczne, umożliwiające pracę z klientami. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, poświadczający nabyte umiejętności.

Na czym polega masaż balijski?

Balijski rytuał jest masażem głębokim i intensywnym. Pomimo nasilenia wykonywanych przez masażystę ruchów, jego głównym celem oraz rezultatem jest silne rozluźnienie i odprężenie. Metodyka masażu balijskiego opiera się na technikach takich jak ugniatanie, rozciąganie, gładzenie, rozcieranie i opukiwanie. Dopełnieniem całości są unoszące się w powietrzu łagodne zapachy oraz relaksująca muzyka.

Masaż może być wykonywany na specjalnym łóżku, materacu lub macie. Zdarza się, że jest przeprowadzany także w pozycji siedzącej. Osoba masująca wykorzystuje swoje dłonie oraz przedramiona i wykonuje ruchy, które zawsze skierowane są ku górze lub ku węzłom chłonnym znajdującym się najbliżej. Techniki masażu stosowane są naprzemienne, celem możliwie największego rozciągnięcia i rozluźnienia mięśni.

Z uwagi na intensywność masażu zaleca się, aby odbyć po nim kilkunastominutowy odpoczynek, zanim powróci się do wykonywania codziennych obowiązków. Warto także pamiętać, by unikać spożywania posiłków przez około dwie godziny przed zabiegiem.

Masaż balijski – jego działanie i korzyści dla zdrowia

 

Głównym rezultatem masażu balijskiego jest głęboki relaks. Przeprowadza się go także w celu harmonizowania przepływu energii. Pobudzenie i usprawnienie krążenia krwi i limfy pozytywnie oddziałuje na stan całego organizmu – fizyczny oraz psychiczny.

Prawidłowo wykonany masaż:

 • poprawia krążenie,
 • dodaje energii i zmniejsza poziom stresu,
 • umożliwia przywrócenie stanu harmonii wewnętrznej,
 • wspomaga przemianę materii,
 • redukuje napięcie mięśni i dolegliwości bólowe,
 • działa regenerująco i ujędrniająco na skórę,
 • łagodzi migreny i inne bóle głowy,
 • pomaga walczyć z bezsennością.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu balijskiego?

Masaże są doskonałym sposobem na zredukowanie fizycznego i psychicznego napięcia, które często kończy się różnymi dolegliwościami. W obecnych czasach i przy aktualnym tempie życia większość osób potrzebuje głębokiego relaksu. Szerokie spektrum korzyści płynące z masażu balijskiego sprawia, że doskonale nadaje się dla niemal każdej osoby.

Ukończony kurs masażu jest ogromną zaletą na rynku pracy, otwiera także wiele możliwości związanych z własną działalnością. Dostępne w formie wirtualnej materiały szkoleniowe, a także zajęcia teoretyczne i praktyczne zapewniają wiedzę oraz umiejętności niezbędne do poprawnego przeprowadzania zabiegu.

Kurs masażu balijskiego – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu balijskiego w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Oferowany przez nas kurs masażu Warszawa zapewnia wszelkie konieczne informacje dotyczące masażu, technik jego wykonania, a także wskazań i przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Program szkolenia został stworzony w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać potencjał płynący z zajęć.

Nasze szkolenie skierowane jest w szczególności do fizjoterapeutów, instruktorów odnowy biologicznej, masażystów, kosmetologów i studentów tego kierunku, pracowników salonów piękności oraz SPA. Skorzystają z niego także osoby planujące otworzenie własnej działalności. Certyfikat, który otrzymują uczestnicy po zakończeniu kursu, uprawnia do pracy na terenie każdego kraju Unii Europejskiej.

 

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs masażu balijskiego:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
 • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
 • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
 • dożywotnie powtórki kursów 
 •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis