Kurs masażu limfatycznego

Zapisz się na kurs masażu limfatycznego, który przygotuje Cię do pracy w zawodzie masażysty. Jest to propozycja dla każdego, kto chce pracować w gabinetach masażu i fizjoterapii, SPA, kurortach wypoczynkowych i hotelach. Przygotowaliśmy optymalnie dobrany program szkolenia, który obejmuje wiedzę praktyczną i teoretyczną, dowiesz się, jakie są wskazania do masażu. Poznasz techniki masażu, przeciwwskazania do zabiegu i wiele innych cennych informacji. Nie czekaj i już dzisiaj wybierz dogodny termin szkolenia.
Po ukończeniu kursu otrzymasz kompletne uprawnienia do prowadzenia własnej działalności na terenie Unii Europejskiej. Kolejnym atutem jest nasza nowoczesna metoda modułowa, która pozwala opanować bogaty materiał w przeciągu dwóch tygodni. Czas trwania kursu zostaje więc skrócony, przy jednoczesnym dostarczeniu niezbędnej wiedzy. Korzystając z oferty, zostaniesz doskonale przygotowany do pracy w zawodzie. Profesjonalny kurs masażu Poznań? Zapoznaj się z naszą propozycją.

Na czym polega masaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny to technika masażu, która ma na celu stymulowanie układu limfatycznego, odpowiadającego za usuwanie z organizmu szkodliwych substancji i zbędnych produktów metabolicznych. Masaż wykonywany jest w sposób delikatny, powolny i rytmiczny, z użyciem specjalnych technik, takich jak pomiary ciśnienia, oklepywanie, rozciąganie i delikatny ucisk. Korzysta się też z manualnego drenażu limfatycznego. Techniki te stymulują przepływ limfy, co przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.

Drenaż limfatyczny – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Drenaż limfatyczny to specjalistyczne postępowanie terapeutyczne, którego celem jest stymulowanie układu limfatycznego, a dokładniej zwiększenie przepływu limfy przez naczynia limfatyczne. Często stosowany przy obrzękach limfatycznych, do redukcji bólu czy nawet migren. Drenaż wykonywany jest w sposób delikatny i powolny, z użyciem technik takich jak oklepywanie, uciskanie, pomiary ciśnienia czy delikatne rozciąganie. Ruchy stymulują przepływ limfy przez naczynia limfatyczne, zapobiegają przed obrzękiem limfatycznym. Drenaż jest pomocny w łagodzeniu obrzęków, zmniejszaniu bólu, redukcji cellulitu czy też poprawie krążenia krwi.

Korzyści z regularnego stosowania drenażu limfatycznego są wielorakie. Fizjologia układu limfatycznego wymaga specjalnego masażu w wielu sytuacjach. Przede wszystkim, drenaż limfatyczny pomaga wzmocnić układ odpornościowy i poprawić ogólny stan zdrowia. Ponadto technika ta może pomóc w łagodzeniu objawów przewlekłych chorób, takich jak cukrzyca i choroba Hashimoto. Regularne stosowanie drenażu limfatycznego może także pomóc w poprawie jakości skóry, a także przyczynić się do redukcji cellulitu i poprawy wyglądu ciała. Tego rodzaju terapia ruchowa jest więc chętnie wybierana przez kobiety borykające się z nawracającym cellulitem.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu limfatycznego?

Umiejętność wykonywania masażu limfatycznego może przynieść wiele korzyści. Obecnie obserwujemy wysoki popyt na specjalistów tej techniki. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z drenażu, dlatego chętnie z niego korzysta. W związku z tym, specjaliści od masażu limfatycznego są bardzo poszukiwani. Nauka drenażu w znacznym stopniu rozwija też umiejętności manualne, które są bardzo przydatne w pracy masażysty lub fizjoterapeuty. Terapia kompresyjna, czyli stopniowany ucisk sprawdza się w wielu innych rodzajach masaży.

Kurs masażu limfatycznego – jak się zapisać?

Opisany powyżej kurs masażu limfatycznego jest częścią całościowego szkolenia, które jest realizowane w ramach pakietu „terapeuta biomasażu” lub “specjalista odnowy biologicznej”. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą kursów, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem maila szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu limfatycznego w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Doświadczeni instruktorzy pomogą Ci przyswoić wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dowiesz się jaki był rozwój manualnego drenażu limfatycznego na przestrzeni lat i jaki miał wpływ na współczesne techniki masażu. Poznasz też wszelkie wskazania oraz przeciwwskazania do masażu. Zapoznasz się z informacjami takimi jak to, czym jest patofizjologia układu limfatycznego.

Najlepszy kurs masażu Warszawa? Trafiłeś w dobre miejsce. Jesteśmy profesjonalistami, którzy łączą praktyczną wiedzę nabytą w krajach Azji z nowoczesnymi technikami masaży. Niezależnie od tego czy chcesz dopiero rozpocząć pracę w zawodzie, czy też udoskonalić umiejętności, skorzystaj z kursu – będzie on optymalnym rozwiązaniem.

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs masażu limfatycznego:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis