Kurs masażu shiatsu

Wybierz kurs masażu Shiatsu i zdobądź nowe umiejętności. Proponujemy profesjonalne szkolenie, które przygotuje Cię do pracy w różnorodnych gabinetach masażu, hotelach, SPA. Dowiesz się, jak powinno wyglądać stosowanie technik manipulacyjnych w tym rodzaju masażu, poznasz wskazania i przeciwwskazania. W programie szkolenia łączymy wiedzę teoretyczną i praktyczną, co gwarantuje najlepsze efekty kształcenia.

Potrzebny Ci profesjonalny kurs masażu Warszawa? Jesteś w odpowiednim miejscu. Wybierz dogodny termin i zapisz się na intensywne szkolenie, które daje doskonałe rezultaty. Nasz kurs nie tylko przygotuje Cię do wykonywania zawodu, ale też zapewni możliwości pracy na własną rękę. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz bowiem uprawnienia do prowadzenia własnej działalności na terenie Unii Europejskiej.

Na czym polega masaż Shiatsu?

Masaż Shiatsu to tradycyjna japońska technika, która skupia się na pracy z punktami akupresurowymi na ciele, aby poprawić przepływ energii życiowej i przywrócić równowagę wewnętrzną organizmu. Masaż ten pobudza samouzdrawiające siły organizmu i doskonale odpręża.

Podczas masażu Shiatsu, terapeuta stosuje wiele technik. Może to być między innymi naciskanie, rozciąganie, ugniatanie czy delikatne ruchy palcami, które stymulują punkty akupresurowe na ciele. Samo słowo „shiatsu” w języku japońskim oznacza „ucisk kciukami”, co już nieco sugeruje, jakie techniki są stosowane w tym rodzaju masażu.

Jakie efekty daje ta technika? Masaż przede wszystkim zapewnia głębokie odprężenie, pomaga w złagodzeniu bólu, stresu i napięcia mięśniowego. Korzystnie działa na krążenie krwi, układ nerwowy, a nawet trawienny. Jest często stosowany jako forma terapii uzupełniającej w leczeniu różnych dolegliwości fizycznych i emocjonalnych.

Japoński masaż Shiatsu – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Masaż Shiatsu jest jedną z najbardziej popularnych tradycyjnych terapii z Japonii. Dziś stosowany na całym świecie. Działa korzystnie na ciało, a między innymi:

  • poprawia krążenie krwi w organizmie – zwiększa przepływ krwi, co z kolei poprawia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, a także zapobiega chorobom układu krążenia,
  • działa korzystnie na redukcję stresu, odpręża – masaż uspokaja układ nerwowy, co pomaga zmniejszyć poziom stresu i towarzyszącego co dnia napięcia. To prowadzi do poprawy ogólnego samopoczucia i jakości snu,
  • skutecznie redukuje ból mięśni i ich sztywność – Shiatsu często stosuje się w celu złagodzenia ostrych dolegliwości bólowych pleców, karku i mięśni,
  • poprawia trawienie – reguluje procesy trawienne, zapobiega niestrawności oraz innym zaburzeniom żołądkowo-jelitowym,
  • wspiera odporność – masaż pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu, co pomaga w utrzymaniu zdrowia i zapobiega chorobom,
  • utrzymuje cały organizm w harmonii poprzez poprawę równowagi wewnętrznych energii w ciele.

Shiatsu utrzymuje ciało w doskonałej kondycji na wielu płaszczyznach. Stąd jego duża popularność, która stale rośnie. 

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu Shiatsu?

Umiejętność wykonywania masażu Shiatsu może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości fizycznych i emocjonalnych, poprawiając ogólny stan zdrowia. Ukończenie kursu masażu będzie więc bardzo przydatne. Szkolenie szczególnie przyda się, jeżeli chcesz pracować jako terapeuta masażu lub specjalista fizjoterapii.

Umiejętności wykonywania tego typu masażu, będą też przydatne do samodzielnej pracy nad swoim zdrowiem, zwłaszcza w przypadku codziennych dolegliwości, takich jak bóle pleców, napięcie mięśniowe czy bóle głowy. To też sposób na pomoc innym osobom, które zmagają się z podobnymi problemami. Masaż działa skutecznie na pewne dolegliwości, ale też utrzymuje doskonałe samopoczucie, zapewniając właściwy przepływ energii w ciele.

Kurs masażu Shiatsu – jak się zapisać?

Opisany tu masaż Shiatsu to jeden z elementów kompleksowego szkolenia w pakiecie “terapeuta biomasażu” lub “specjalista odnowy biologicznej”. Na kurs można zapisać się w bardzo prosty sposób, kontaktując się z nami za pomocą maila szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu Shiatsu w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Nasi wykładowcy to specjaliści z dziedziny masażu, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz bogate doświadczenie praktyczne. Po ukończeniu kursu zyskasz więc wiedzę przydatną do pracy w zawodzie masażysty. Indywidualne podejście do każdego uczestnika szkolenia, dostarcza mu wszystkich niezbędnych informacji.

Japoński masaż Shiatsu wykonuje się dzisiaj nie tylko w klasycznych gabinetach masażu, ale też w SPA, hotelach, kurortach wypoczynkowych czy nawet gabinetach fizjoterapii. Szkolenie otworzy przed Tobą możliwości do pracy w tego typu miejscach. Najlepszy kurs masażu Poznań? Już dziś skorzystaj z oferty Trigger i zapisz się na szkolenie. Po ukończeniu nauki otrzymasz odpowiedni certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.

 

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs masażu shiatsu:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis