Kurs masażu chińskiego

Medycyna wschodnia obejmuje znane i cenione od tysięcy lat metody leczenia chorób i różnego rodzaju dolegliwości. Ich skuteczność doprowadziła do popularyzacji na ogromną skalę. Obecnie masaż chiński stosowany jest nie tylko przez terapeutów medycyny chińskiej, ale i fizjoterapeutów, biomasażystów i specjalistów odnowy biologicznej.

Doskonała znajomość techniki wykonywania masażu chińskiego jest kluczowa dla uzyskania pożądanych efektów terapii, takich jak łagodzenie bólu czy psychiczna regeneracja. Tego rodzaju wiedzę i umiejętności można zdobyć wyłącznie na profesjonalnym kursie pod okiem doświadczonego instruktora.

Potrzebny Ci sprawdzony kurs masażu Warszawa? Nie mogłeś trafić lepiej! Po naszym szkoleniu każdy uczestnik potrafi zastosować masaż chiński w prawidłowy sposób, a także dysponuje związaną z nim niezbędną wiedzą teoretyczną.

Na czym polega masaż chiński?

Stosowany obecnie masaż chiński jest połączeniem tradycyjnych metod wschodniej medycyny naturalnej z nowoczesnymi technikami opartymi na badaniach naukowych i współczesnej medycynie. Głównym celem wykonywania masażu chińskiego jest pobudzenie przepływu wewnętrznej energii, odpowiadającej za fizyczny i psychiczny dobrostan całego organizmu.

Masaż chiński wykorzystuje techniki pod pewnym względem podobne do akupunktury i akupresury. Polega bowiem na silnym stymulowaniu odpowiednio wybranych punktów na ciele pacjenta. Zazwyczaj skupia się wokół kręgosłupa, uznawanego za rusztowanie całego organizmu. Przyjmuje się, że nawet niewielkie urazy lub choroby z nim związane oddziałują na resztę narządów i tkanek.

Prawidłowo przeprowadzony masaż jest całkowicie bezpieczny, a także skuteczny – działa pozytywnie nie tylko na ciało, ale i na umysł. Po zabiegu pacjent jest zrelaksowany, a jego ogólne samopoczucie znacznie poprawione. Efektem ubocznym mogą być bóle uciskanych tkanek – warto wiedzieć, że są one naturalne i szybko przechodzą.

Masaż chiński – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Jedną z głównych cech medycyny wschodniej jest holistyczne nastawienie do człowieka. Zakłada ono, że do każdej terapii należy podchodzić całościowo – obejmując aspekty fizyczności, psychiki i wewnętrznej energii. Zastosowanie masażu chińskiego jest znane i cenione od bardzo wielu lat. Odpowiednia stymulacja tkanek pozwala zmniejszać dolegliwości bólowe, łagodzić napięcie mięśni i poprawiać przepływ krwi oraz limfy. Pomimo miejscowego zastosowania, masaż oddziałuje na całe ciało pacjenta.

Masaż chiński doskonale sprawdza się jako sposób na łagodzenie bólów pleców, różnie umiejscowionych nerwobóli, a także silnego napięcia mięśni i kontuzji, które często pojawiają się przez nadmierne obciążenie pracą fizyczną lub uprawianie sportów. Doceniają go osoby dotknięte rwą kulszową, chorobami reumatycznymi, migrenami, a nawet szczególnie bolesnymi miesiączkami.

Efektem terapii może być również zmniejszenie problemów z zasypianiem, bezsennością i przewlekłym zmęczeniem, a także zniwelowanie dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Relaksacyjne działanie masażu doskonale sprawdza się przy łagodzeniu problemów natury emocjonalnej, związanych z silnym przeżywaniem smutku lub złości.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu chińskiego?

Masaż chiński ma bardzo uniwersalne zastosowanie i może przynieść ulgę wielu pacjentom. Po masażu chińskim pojawia się uczucie rozluźnienia, lekkości i napełnienia nową energią. Zaleca się go zarówno osobom zmagającym się z dolegliwościami, jak i tym zupełnie zdrowym, które chcą zadziałać profilaktycznie.

Ta forma terapii polecana jest w szczególności osobom, które są dotknięte ciągłym stresem i napięciem nerwowym. Zaleca się ją także w przypadku pracowników i studentów prowadzących siedzący tryb życia – bardzo szkodliwy dla kręgosłupa. W obecnych czasach takie osoby stanowią znaczną część społeczeństwa i często poszukują wykwalifikowanej osoby, która pomoże im uporać się dolegliwościami lub zapobiec ich pojawieniu się.

Po odbyciu naszego kursu uczestnik zna podstawowe informacje na temat technik masażu, a jednocześnie potrafi je prawidłowo dobrać do pacjenta i zastosować, osiągając pożądany efekt. Umiejętność wykonywania masażu chińskiego przydaje się podczas pracy w gabinecie fizjoterapii, salonie SPA lub w ramach własnej działalności.

Kurs masażu chińskiego – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na kurs, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu chińskiego w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Wszystkie osoby, które ukończyły nasz kurs, są zaznajomione z technikami i elementami masażu chińskiego, a także potrafią bezbłędnie określić wskazania oraz przeciwwskazania do tej formy terapii. Ponadto każdy z uczestników otrzymuje wartościowe materiały w formie elektronicznej, do których ma dostęp nawet po zakończeniu szkolenia.

Co wyróżnia nasz kurs masażu Poznań? Zapewniamy przekazanie wiedzy teoretycznej oraz nauczenie umiejętności praktycznych w zrozumiały i fachowy sposób, ponadto oferujemy możliwość bezpłatnego powtarzania szkoleń. Dzięki temu potencjał płynący z kursu mogą wykorzystać zarówno doszkalający się fizjoterapeuci czy masażyści, jak również osoby powracające do pracy po przerwie i chcące odświeżyć swoje umiejętności.

Po ukończeniu kursu każdy z uczestników otrzymuje certyfikat, który poświadcza posiadaną wiedzę i umiejętności. Dokument jest międzynarodowy i umożliwia pracę w każdym z krajów Unii Europejskiej.

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis