Kurs hammam turecki i marokański

Hammam jest rytuałem tradycyjnie przeprowadzanym w tureckich i marokańskich łaźniach, celem odnowy i pielęgnacji ciała. Obecnie cieszy się rosnącą popularnością, a kolejne salony SPA i odnowy biologicznej włączają go do swojej oferty. Nie jest to niczym zaskakującym, ponieważ etap peelingu i oczyszczenia sprawia, że skóra jest w doskonałym stanie, a masaż głęboko relaksuje.

Interesuje Cię sprawdzony kurs masażu Warszawa, po którym otrzymasz certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i umiejętności? Doskonale trafiłeś! Oferujemy zajęcia pod okiem doświadczonych instruktorów, wartościowe materiały szkoleniowe i międzynarodowe certyfikaty, uprawniające do prowadzenia działalności w każdym kraju Unii Europejskiej!

Na czym polega hammam turecki i marokański?

Rytuał hammam składa się z 4 etapów: polewania ciała ciepłą wodą, dokładnego peelingu, oczyszczenia skóry i masażu przypominającego masaż balijski – intensywny i pozostawiający uczucie silnego rozluźnienia. Do przeprowadzenia rytuału tureckiego oraz marokańskiego potrzeba rękawicy, dwóch dużych ręczników, wygodnego stroju i olejku, najlepiej arganowego.

Hammam turecki rozpoczyna się od peelingu wykonanego przy pomocy rękawicy Kessa. Kolejnym etapem jest pokrycie ciała pianą z mydła i delikatne obmycie. Po spłukaniu piany ciepłą wodą wykonuje się dokładny masaż całego ciała. Podczas masażu wykorzystywane są naturalne oleje, zazwyczaj olej arganowy lub mieszanki stworzone na jego bazie.

Z kolei hammam marokański do oczyszczenia skóry wykorzystuje czarne mydło, które wraz z rękawicą Kessa stanowi niezwykle skuteczny peeling. Po opłukaniu ciała nakłada się na nie specjalną glinkę Rhassoul. Ostatnim krokiem po spłukaniu glinki jest wykonanie masażu, analogicznego do tego przy hammamie tureckim.

Hammam turecki i marokański – działanie i korzyści dla zdrowia

Największą korzyścią, która płynie z rytuału hammam, jest relaks i rozluźnienie całego ciała przy jednoczesnej bogatej pielęgnacji. Peeling wykonany rękawicą Kessa usuwa martwy naskórek, wygładza i ujędrnia skórę, jednocześnie pobudzając krążenie i zmniejszając obrzęki. Efekt złuszczenia i oczyszczenia potęgowany jest przez czarne mydło.

Bogata w minerały glinka Rhassoul pozytywnie wpływa na elastyczność skóry, wycisza ją i odżywia. Z kolei olej arganowy odpowiada za nawilżenie ciała, wygładzenie go i ukojenie podrażnień. Zmniejsza widoczność rozstępów i cellulitu, delikatnie wygładza blizny.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania hammamu tureckiego i marokańskiego?

Hammam jest rytuałem, który coraz częściej pojawia się w ofertach gabinetów kosmetologicznych czy salonów SPA. Wiedza i umiejętności konieczne do prawidłowego i sprawnego przeprowadzenia mogą okazać się nieocenione na rynku pracy. Popyt na osoby wykwalifikowane w tym zakresie nieustannie rośnie.

Kurs Hammam turecki i marokański – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs hammam turecki i marokański w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Kurs masażu Poznań to doskonała okazja do nabycia nowej wiedzy, doszlifowania posiadanych umiejętności i poszerzenia swoich kompetencji. Nasz kurs przeznaczony jest dla biomasażystów, fizjoterapeutów, kosmetologów, pracowników salonów SPA i odnowy biologicznej, a także osób, które planują założenie własnej działalności.

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający jego umiejętności, który umożliwia pracę w każdym kraju UE.

 

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs Hammam turecki i marokański:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis