Kurs masażu tybetańskiego

Dobrze dobrany i prawidłowo przeprowadzony zabieg potrafi przynieść wiele korzyści, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym – nie sposób temu zaprzeczyć. Specjaliści orientalnej medycyny doskonale o tym wiedzą i korzystając z tej wiedzy, oddziałują na ludzkie ciało na rozmaite sposoby. Wykorzystują potencjał ludzkich dłoni, olejów i maseł, a także bardziej intrygujące możliwości, jak masaż dźwiękiem. Każdy zabieg odpowiednio dopasowany do pacjenta i właściwie wykonany jest nadzwyczaj skuteczny.

Jeżeli potrzebny Ci najlepszy kurs masażu Warszawa, doskonale trafiłeś. Oferujemy wprowadzenie w świat fizjoterapii w sposób zrozumiały, profesjonalny i dostępny dla każdego. Na zakończenie każdy uczestnik naszego szkolenia otrzymuje certyfikat. Umożliwia on pracę w gabinetach masażu i w ramach własnej działalności w każdym kraju na terenie UE.

Na czym polega masaż tybetański?

Celem zabiegów tybetańskiej medycyny jest pozytywne wpłynięcie na przepływ energii, która zapewnia witalność i dobre samopoczucie. Z uwagi na to masaż rozpoczyna się delikatnym odprężeniem i wprowadzeniem pacjenta lub klienta w stan relaksu i niezakłóconej harmonii. Podczas zabiegu masażysta wykonuje ruchy głaskające, rozcierające, ugniatające, może także uciskać newralgiczne miejsca.

Podczas masażu tybetańskiego należy uważać, by nie splatać palców i nie zakładać nogi na nogę, ponieważ może to doprowadzić do niepotrzebnego spięcia mięśni i zakłócenia przepływu energetycznego. Istotna jest także właściwa kolejność. Zaczynamy od czoła, głowy i szyi, przechodząc przez kark i grzbiet, po kończyny dolne, a na końcu okolice serca i brzuch. Co ciekawe, w trakcie masażu mogą być odczuwalne mdłości, świadczące o oczyszczaniu się organizmu.

Innym niezwykle interesującym zabiegiem tybetańskiej medycyny jest masaż misami tybetańskimi, będący częścią dźwiękoterapii, czyli leczenia dolegliwości za pomocą akustyki. Wykonany przez wyszkoloną osobę przynosi konkretne rezultaty i pomaga na rozmaite dolegliwości. Warunkiem zastosowania go jest wcześniejsze wykluczenie przeciwwskazań.

Masaż tybetański – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Istnieje wiele przykładów ludzi, którzy na skutek masażu tybetańskiego i masażu misami odzyskali zdrowie i na dobre pozbyli się różnych dolegliwości. W wyniku zastosowania biomagnetyzmu redukowany jest ból i napięcie mięśni w całym ciele. Innymi korzyściami są: poprawa apetytu, zlikwidowanie bezsenności i uregulowanie rytmu snu, przyspieszenie metabolizmu i usunięcie toksyn z organizmu, a także silne dotlenienie komórek.

Najkrócej ujmując – w wyniku zastosowania zabiegów tybetańskich poprawia się ogólny stan fizyczny organizmu, a także samopoczucie psychiczne i emocjonalna stabilizacja. Masaż misami znacząco wspomaga procesy regeneracyjne i metaboliczne. Nie bez powodu z leczniczego wpływu masaży korzysta się nieprzerwanie od czasów starożytności.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu tybetańskiego?

Zdolność do prawidłowego przeprowadzenia masażu tybetańskiego i wykorzystania jego leczniczego wpływu może okazać się nieoceniona w każdej pracy związanej z fizjoterapią. Zabiegi orientalne cieszą się dużą popularnością w gabinetach kosmetologicznych, odnowy biologicznej czy salonach SPA. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych masażystów nieustannie rośnie.

Po ukończeniu naszego szkolenia każdy z uczestników potrafi określić wskazania oraz przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a także przeprowadzić go we właściwy sposób. Umożliwia to nie tylko niesienie pomocy ludziom, potrzebującym relaksu i ukojenia, ale i korzystne poszerzenie wachlarza swoich zawodowych kompetencji.

Kurs masażu tybetańskiego – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu tybetańskiego w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Kluczem do uzyskania najlepszych efektów różnego rodzaju masaży jest solidne przygotowanie teoretyczne oraz praktyczne. Nabywana podczas kursu wiedza pozwala świadomie określać wskazania i przeciwwskazania do zabiegów, dostosowywać procedury indywidualnie do klientów i przeprowadzać we właściwy sposób.

Interesuje Cię sprawdzony kurs masażu Poznań bądź w innym mieście? Sprawdź naszą ofertę! Zapewniamy świetne materiały szkoleniowe, doświadczonych instruktorów oraz międzynarodowe certyfikaty. Oferujemy także dożywotnią możliwość bezpłatnego powtarzania szkoleń.

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis