Kurs masażu Gua Sha

Masaż Gua Sha, to sztuka masażu twarzy, która wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność ze względu na zdrowotne i urodowe korzyści, jakie oferuje. Zaznajomienie się z tajnikami Gua Sha to obecnie doskonały sposób na poszerzenie swoich kwalifikacji i zaoferowanie klientkom nowego zabiegu, który jest fascynujący, a jednocześnie zapewnia bardzo dobre rezultaty.

Kurs masażu Poznań, a także w innych miastach, to najlepszy sposób na zapoznanie się z tą metodą, wysłuchanie jej historii, zasadzie działania i możliwych do uzyskania rezultatach. Choć nie jest to trudna technika, jej prawidłowe wykonanie ma ogromne znaczenie, dlatego warto zainwestować w naukę pod okiem doświadczonych instruktorów.

Na czym polega masaż Gua Sha?

Sztuka masażu Gua Sha to technika, która wykorzystuje specjalnie narzędzie, najczęściej wykonane z jadeitu, kwarcu lub innego minerału, do delikatnego skrobania, ścierania i gładzenia skóry. Proces ten ma na celu stymulować przepływ krwi, złagodzić napięcia mięśniowe, uelastycznić tkanki i zapewnić drenaż limfatyczny. Masaż ten tradycyjnie stosowano do leczenia różnych dolegliwości zdrowotnych w medycynie chińskiej, obecnie znalazł swoje miejsce w kosmetologii i jest coraz popularniejszym sposobem na poprawę kondycji skóry. Wyróżnia go wysoka efektywność, prostota wykonania i przyjemny przebieg.

Przy pomocy charakterystycznego kamienia Gua Sha można masować skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. Nierzadko stosuje się go również do masowania pleców.

Masaż Gua Sha – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Działanie masażu Gua Sha obejmuje kilka istotnych aspektów. Po pierwsze – intensywne skrobanie narzędziem po skórze pobudza przepływ limfy i krwi, co z kolei zwiększa ilość tlenu i składników odżywczych docierających do komórek. Ponadto drenaż limfatyczny, jaki zapewnia ten zabieg, pomaga usunąć toksyny i nadmiar wody gromadzącej się w organizmie. Regularnie wykonywany masaż Gua może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i urody. Zabieg poprawia tonus mięśni, stymuluje krążenie, redukuje opuchliznę i charakterystyczne worki pod oczami, zmniejsza zmarszczki i wspomaga procesy regeneracji komórkowej.

Poprzez pracę z mięśniami i ich rozluźnianie masaż Gua przyczynia się również do modelowania kształtu twarzy i poprawy jej owalu. Z pomocą zabiegu można także nieco zredukować charakterystyczne „chomiki” na policzkach, związane z gromadzącą się w tym rejonie tkanką tłuszczową i lekką opuchlizną. Warto również zaznaczyć, że masaż schłodzonym kamieniem Gua Sha jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu Gua Sha?

Posiadanie umiejętności w zakresie masażu Gua Sha to nie tylko sposób na rozwinięcie własnych umiejętności w dziedzinie urody i wellness, ale również inwestycja w swoje własne zdrowie i kondycję skóry. Kurs pozwala zdobyć wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne niezbędne do prawidłowego stosowania tej techniki. Nabyte informacje można wykorzystać podczas pracy w SPA, salonie kosmetycznym, gabinecie odnowy biologicznej czy w domowym zaciszu, do pielęgnacji swojej własnej skóry. Ukończenie kursu daje wiele możliwości, z których warto skorzystać. To doskonała okazja na wzbogacenie swojego CV, a także rozbudowanie oferty w przypadku prowadzenia własnej działalności związanej z branżą urodową i zdrowotną. Tak więc niezależnie od tego, czy zajmujesz się kosmetyką, umiejętność wykonania tego masażu może okazać się użyteczna.

Kurs masażu Gua Sha – jak się zapisać?

Aby wziąć udział w kursie masażu Gua Sha, wystarczy napisać wiadomość na adres szkolamasazu@icloud.com lub zadzwonić pod numer telefonu +48 693 574 232. Na wszystkie Twoje pytania dotyczące kursu odpowiemy z przyjemnością. Nie czekaj i zapewnij sobie miejsce na zajęciach już teraz. 

Dlaczego warto wybrać kurs masażu Gua Sha w Centrum Szkoleniowym Trigger?

W naszym centrum szkoleniowym oferujemy wysokiej jakości szkolenia z zakresu masaży, w tym z wykorzystaniem kamienia Gua Sha. Program kursu obejmuje część teoretyczną, w której zawarto informacje na temat fascynującej historii tego zabiegu, wskazań i przeciwwskazań do jego stosowania, a także podstawy anatomiczne, których znajomość jest niezbędna. W części praktycznej kursanci mają możliwość uczenia się masażu pod nadzorem wykwalifikowanych nauczycieli, którzy posiadają ogromną wiedzę, doświadczenie i pasję. Czas trwania szkolenia jest zredukowany do minimum, a intensywna nauka pozwala szybko i skutecznie opanować pożądane umiejętności.

Nasi instruktorzy zapewniają wsparcie przez cały czas trwania szkolenia. Dodatkowo, po jego ukończeniu, absolwenci mają nielimitowany dostęp do wartościowych materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej. Tym, co najbardziej wyróżnia nasz kurs masażu Warszawa, jest możliwość dożywotniego bezpłatnego powtarzania zajęć. Po ukończeniu każdego ze szkoleń w centrum Trigger uczniowie otrzymują międzynarodowe certyfikaty, które uprawniają do pracy na terenie Unii Europejskiej.

Sprawdź gdzie oferujemy nasz kurs masażu Gua Sha:

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis