Kurs masażu kobiet w ciąży

W przypadku większości masaży i zabiegów fizjoterapeutycznych ciąża jest przeciwwskazaniem do ich wykonania. Tymczasem okres przed urodzeniem dziecka często jest trudnym i wymagającym czasem, zdominowanym przez bóle, obrzęki i zmęczenie. Z tego powodu stworzono specjalny masaż – w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Jeżeli interesują Cię techniki masażu prenatalnego, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty szkoleń. Nasz kurs masażu Poznań to doskonały sposób na uzyskanie cennej wiedzy i umiejętności. Po ukończeniu kursu zapewniamy międzynarodowe certyfikaty, umożliwiające pracę na terenie całej Unii Europejskiej.

Na czym polega masaż kobiet w ciąży?

Samopoczucie kobiety w czasie ciąży jest bardzo ważne dla jej ogólnego stanu oraz prawidłowego rozwoju dziecka. Wobec tego warto korzystać z metod ułatwiających przejście przez ten okres. Głównym celem masażu kobiet w ciąży jest złagodzenie bólów pleców, mięśni oraz stawów, które często pojawiają się w tym czasie. Fizjoterapia doskonale sprawdza się również jako profilaktyka dolegliwości bólowych. Zalety terapii obejmują także:

  • poprawę krążenia krwi i limfy, a co za tym idzie zmniejszenie obrzęków,
  • złagodzenie stresu, niepokoju i lęku,
  • głęboki relaks i odprężenie,
  • ogólną poprawę samopoczucia,
  • profilaktykę rozstępów i żylaków,
  • przygotowanie organizmu do porodu.

Pomiędzy zabiegami dobrze jest stosować taśmy do tapingu, które unoszą skórę i stabilizują tkanki. Przy okazji tematu masażu ciężarnych warto zwrócić uwagę na masaż blizny po cesarskim cięciu. Prowadzona w odpowiedni sposób mobilizacja blizny pozwala uelastycznić ją, zmiękczyć i zmniejszyć jej widoczność.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu kobiet w ciąży?

Masaż ciężarnych cieszy się rosnącą popularnością i coraz częściej jest polecany przez ginekologów prowadzących ciąże. Skutecznie relaksuje, zmniejsza ból i rozluźnia. Świetnie uzupełnia inne ćwiczenia i zabiegi, mające na celu sprawienie, że czas ciąży będzie łatwiejszy.

Dobranie odpowiednich technik masażu i prawidłowe ich wykonanie to bardzo cenne umiejętności. Mogą okazać się przydatne zarówno podczas pracy w zawodzie fizjoterapeuty czy kosmetologa, jak i w momencie ciąży bliskiej osoby, której chcemy pomóc

Masowanie ciężarnej kobiety wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, które można zdobyć wyłącznie na profesjonalnym kursie. Przeprowadzanie masażu przez osoby niemające kompetencji nie jest dobrym pomysłem i może okazać się ryzykowne. Warto pamiętać, że w przypadku każdej procedury terapeutycznej najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Kurs masażu kobiet w ciąży – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu kobiet w ciąży w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Nasze szkolenie z masażu kobiet ciężarnych obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną, podczas których doświadczeni instruktorzy przekazują niezbędną wiedzę, prezentują techniki i uczą ich prawidłowego wykonania.

Jeżeli potrzebny Ci sprawdzony kurs masażu Warszawa – nie mogłeś trafić lepiej. Prowadzimy skuteczne szkolenia, w ramach których kursanci otrzymują zakwaterowanie, wirtualne materiały, a także dożywotnią możliwość bezpłatnego powtarzania zajęć.

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis