Kurs masażu Shantala

Profesjonalny kurs masażu to doskonała okazja do zyskania nowych umiejętności i poszerzenia swoich zawodowych kompetencji. Jeżeli chcesz nauczyć się technik i zastosowania masażu Shantala, zapisz się na nasz kurs masażu Warszawa. Oferujemy możliwość nabycia niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, umożliwiającej pracę fizjoterapeutyczną z dziećmi oraz dorosłymi.

Masaż Shantala to wywodzący się ze starożytnych Indii masaż niemowląt, którego głównym celem jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci, a także ich zrelaksowanie i wyciszenie. Wykonywany przez rodziców stanowi istotną część budowania i pogłębiania więzi.

Na czym polega masaż Shantala?

Jedną z największych potrzeb małych dzieci jest potrzeba fizycznej bliskości i dotyku. Zaspokajanie jej wspomaga emocjonalny i fizjologiczny rozwój maleństwa, a także buduje pozytywną relację z opiekunem. Fakt ten jest wykorzystywany przez masaż Shantala, który opiera się na ruchach głaskających – wykonywanych powoli i delikatnie, w jednostajnym rytmie oraz odpowiedniej sekwencji.

Masaż dziecka powinien być wykonywany przed jedzeniem lub po odczekaniu przynajmniej dwóch godzin od ostatniego posiłku. Osoba masująca siada na kocu na podłodze i na wyprostowanych nogach kładzie dziecko. Warto przy tym pamiętać o umieszczeniu na podłodze również podkładu lub maty wodoodpornej, ponieważ po rozluźnieniu całego ciała dziecko może oddać mocz.

Masowanie niemowląt rozpoczyna się w pozycji na grzbiecie i obejmuje głaskanie po kolei: klatki piersiowej, ramion, przedramion, dłoni i nóżek. Następnie dziecko obraca się na brzuch, by móc przeprowadzić masaż pleców. Przedostatnim krokiem jest ponowne obrócenie i masowanie twarzy. Na sam koniec zalecana jest delikatna gimnastyka.

Masaż niemowląt – jego działanie i korzyści dla zdrowia

Zmysł dotyku jest najbardziej rozwiniętym zmysłem człowieka. Maleństwa poznają świat właśnie za jego pomocą. Dlatego fizyczna bliskość drugiej osoby jest tak ważna, a uświadomienie rodzicom tego faktu często jest momentem, w którym zaczynają budować i umacniać swoją więź z pociechą. Masowanie wspomaga rozwój dziecka na niemal każdej płaszczyźnie – doskonale działa na układ nerwowy, oddechowy, trawienny i krążeniowy.

Z uwagi na działanie rozluźniające i odprężające masaż Shantala wycisza, uspokaja i łagodzi dolegliwości bólowe. Ponadto zastosowanie w trakcie oliwki lub balsamu z bogatym składem daje możliwość nawilżenia i odżywienia delikatnej dziecięcej skóry.

Budowanie bliskości z dzieckiem pozytywnie wpływa na kształtowanie jego psychiki i emocjonalności. W przyszłości może się to przełożyć na większą akceptację otoczenia i szanowanie odmiennej osobowości drugiego człowieka.

Dlaczego warto zdobyć umiejętności wykonywania masażu Shantala?

Techniki masowania małych dzieci przydają się szczególnie osobom zawodowo zajmującym się opieką nad nimi oraz ich edukacją. Znajdują także zastosowanie w pracy fizjoterapeutów czy rehabilitantów ortopedycznych. Szkolenia są także doskonałym pomysłem dla rodziców i opiekunów maluchów.

Tego rodzaju masaż warto wykorzystywać w pracy z dziećmi z porażeniem dziecięcym, zespołem Downa czy nadpobudliwością psychoruchową. Może stanowić doskonałe uzupełnienie terapii funkcji poznawczych. Doskonale sprawdza się także w przypadku dzieci zdrowych. Jest uniwersalnym narzędziem, służącym wyciszeniu i uspokojeniu.

Choć masaż Shantala oznacza najczęściej masaż dzieci, można go przeprowadzać również u osób dorosłych. W ich przypadku wspomaga radzenie sobie ze stresem i wszelkiego rodzaju napięciem nerwowym. Minimalizuje niepokój, ułatwia walkę z bezsennością i poprawia jakość snu.

Kurs masażu Shantala – jak się zapisać?

Jeśli chcesz zapisać się na szkolenie, skontaktuj się z nami mailowo: szkola-masazu@home.pl lub pod numerem telefonu +48 693 574 232

Dlaczego warto wybrać kurs masażu Shantala w Centrum Szkoleniowym Trigger?

Po ukończeniu szkolenia w naszym Centrum każdy uczestnik zna techniki masażu, a także potrafi prawidłowo je zastosować. Ponadto kursanci mają możliwość nieograniczonego korzystania z materiałów wirtualnych oraz darmowego powtarzania kursu. Zdobyte podczas zajęć umiejętności poświadcza międzynarodowy certyfikat.

Szeroko pojmowana edukacja w zakresie technik masażu, wskazań i przeciwwskazań do jego zastosowania, a także wiedzy ogólnej związanej z fizjoterapią jest naszą misją. Tak więc jeżeli potrzebny Ci sprawdzony i skuteczny kurs masażu Poznań – nie wahaj się i skorzystaj z naszej oferty!

TERMINY ZAJĘĆ ORAZ BLIŻSZE INFORMACJE

Centrum Szkoleniowe Trigger
mobile: 693 574 232
mail: szkola-masazu@home.pl
messenger
WhatsApp

Nasze szkolenia prowadzimy w następujących miastach
i
ZDOBYWASZ TYTUŁ DYPLOMOWANEGO MASAŻYSTY
  • rozpoznawalne w Świecie certyfikaty w 3 językach World Massage Federation oraz IAMA
  • zaświadczenia na druku wg. MEN własny gabinet OD RAZU
  • dożywotnie powtórki kursów 
  •  materiały szkoleniowe i zakwaterowanie gratis