Masażysta to zawód, który nie tylko pozwala pomagać innym, ale również daje możliwość podejmowania pracy w różnych środowiskach – od małych salonów kosmetycznych po luksusowe gabinety SPA. Grono osób korzystających z takich zabiegów jest ogromne i wciąż rośnie. Z tego względu zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fachowców także nie maleje. Jeżeli zastanawiasz się, jak zostać masażystą i jakie kroki trzeba podjąć, aby rozpocząć karierę w tej branży, nasz artykuł wyjaśni Ci najważniejsze kwestie.
Jak zostać masażystą? Ścieżka kariery krok po kroku
Masaż jest jedną z najstarszych form terapii. Jego różne rodzaje pomagają w walce z rozmaitymi dolegliwościami: od cellulitu na nogach po silne bóle kręgosłupa. Aby prawidłowo posługiwać się technikami masażu, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę teoretyczną i określone umiejętności praktyczne. Konieczna jest znajomość anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Dlatego pierwszym krokiem jest zdobycie właściwego wykształcenia. Istnieją różne ścieżki edukacyjne, na które może zdecydować się przyszły masażysta. Jak zostać wykwalifikowanym pracownikiem? Kończąc studia na uczelni wyższej, szkołę policealną, technikum lub certyfikowany kurs.
W zależności od wybranego rozwiązania uzyskane kwalifikacje mogą nieco się różnić. Kurs nie daje uprawnień do wykonywania masażu leczniczego, jednak może być doskonałym sposobem na zaznajomienie się z innymi jego rodzajami. To opcja najwygodniejsza, pozwalająca uzyskać potrzebne kompetencje w krótkim czasie. Absolwenci, którzy zdobędą certyfikat, mogą zatrudnić się w miejscu oferującym takie zabiegi lub założyć własny gabinet i samodzielnie prowadzić działalność.
Nieustanne doskonalenie się jest kluczowe w tej branży. Uczestnictwo w kolejnych szkoleniach to świetny sposób na rozwój zawodowy, poszerzanie swoich kwalifikacji i oferowanie klientom kolejnych interesujących usług. Kursy uczą nie tylko tego, jak zostać masażystą. Są także okazją do poznawania nowych, fascynujących technik, zarówno tych tradycyjnych, jak i egzotycznych. Umiejętność stosowania tych mniej znanych, wyszukanych metod otworzy przed Tobą wiele drzwi na rynku pracy.
Gdzie można zrobić kurs masażu? Oferta szkoły masażu Trigger
Osoby, które zastanawiają się, gdzie można zrobić kurs masażu, powinny zwracać uwagę przede wszystkim na placówki prowadzące kompleksowe i różnorodne szkolenia pod okiem doświadczonych specjalistów. Do takich miejsc należy szkoła masażu Trigger. W ofercie są dostępne podstawowe zajęcia dla osób początkujących, a także programy bardziej zaawansowane dla osób chcących wyspecjalizować się w konkretnych technikach. Kursy zostały stworzone w oparciu o tradycyjne techniki masowania i aktualną wiedzę medyczną. Szkolenia odbywają się w niewielkich grupach, co gwarantuje spokojną i kameralną atmosferę. Osoby, które wolą uczyć się bez towarzystwa innych uczestników, mogą skorzystać z trybu indywidualnego.
Szkoła Trigger współpracuje z wieloma podmiotami oferującymi dofinansowanie do kursu masażu dla określonych grup osób. Urzędy pracy, ośrodki pomocy społecznej czy fundusze unijne mogą udzielić finansowego wsparcia osobom bezrobotnym i nie tylko. Dzięki temu koszty nauki są znacząco obniżone, edukacja staje się bardziej dostępna i uzyskanie kwalifikacji w tej dziedzinie jest łatwiejsze. Chętni kandydaci mają do wyboru dużą liczbę kursów i szkoleń obejmujących przeróżne rodzaje masażu. Każdy z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Jak wygląda kurs masażu? Przebieg szkolenia i zakres zajęć
Kandydaci decydujący się na szkolenie po raz pierwszy, często nie wiedzą, czego można spodziewać się w trakcie zajęć i na co powinni być przygotowani. Jak wygląda kurs masażu? Większość programów dzieli się na dwa etapy – teoretyczny i praktyczny. Część teoretyczna zazwyczaj obejmuje zagadnienia związane z ludzkim ciałem, jego anatomią, funkcjonowaniem i podstawami rehabilitacji. Kursanci dowiadują się, jakie są wskazania i przeciwwskazania do danego zabiegu, jakie są zasady bezpieczeństwa pracy i jak pracować z klientem.
W części praktycznej uczestnicy szkolenia mają możliwość samodzielnego przeprowadzania masaży, ćwiczenia poszczególnych rodzajów ruchów i kształtowania prawidłowych nawyków. W zależności od rodzaju kursu osoby uczą się wykorzystywania podczas zabiegów własnych dłoni, pałeczek, kamieni, specjalnych mis lub innych akcesoriów. To, ile trwa kurs masażu, zależy między innymi od poziomu zaawansowania i stopnia rozbudowania programu szkoleniowego. W szkole Trigger metody edukacyjne zostały maksymalnie zoptymalizowane i opracowane w taki sposób, aby możliwe było przyswojenie niezbędnej wiedzy w bardzo krótkim czasie.
Zastanawiasz się, jaki powinien być masażysta i czy nadajesz się do takiej pracy? Jeżeli masz w sobie cierpliwość, empatię i lubisz pracować z ludźmi, bez trudu odnajdziesz się w tym zawodzie. Rodzajów masażu jest bardzo wiele, dzięki czemu będziesz mieć wiele okazji do poznawania nowych technik i nigdy nie będziesz się nudzić.